Forum Thread
Amazon Discounts, Deals and Coupon Codes

AMAZON PRIME MEMBERS ONLY - 60 pack of Orgain Vegan Nutritional Shake, Smooth Chocolate, 11 Ounce for $97.75 / $1.63 per shake

luvmikey 155 89 August 11, 2016 at 11:40 AM More Amazon Deals
Deal
Score
-8
985 Views
Get Deal

Thread Details

***AMAZON PRIME / SUBSCRIBE & SAVE DEAL ONLY ***

Due to server issues I'm posting this deal from my phone so sorry...no photo *womp womp*. I got 60 of these shakes by subscribe and save 5x to get 15% off the total taking the $23 price tag to $19.55 x 5 = $97.75 / $1.63 per shake (plus taxes where applicable). If you're already a S&S'r you can add less quantity to get the 15% off but go to town! For $1.63 they'll last and save you time to scoop, add water to shaker, shake and then clean. This is grab and go! Instant gratification! #murica

Orgain Vegan Nutritional Shake, Smooth Chocolate, 11 Ounce (Pack of 12)

Link: https://www.amazon.com/Orgain-Veg...B00JTX7SH2
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited music, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

8 Comments

1

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Joined Feb 2008
I Love Sports
31,505 Posts
5,560 Reputation
Pro
#2
What was the reason that stopped you from writing "11 Ounce (Pack of 12) $19.55 w S&S?
Is this the thing that people do everything weird nowadays?
Reply Helpful Comment? 1 0
#3
You aren't getting 60, you are getting 12. They come in a case of 12. I know because I buy a lot of the regular version every month. Title makes it seem like 60 is the normal amount you get with the price; you had to order 5x.
Reply Helpful Comment? 0 0
Last edited by I like Waffles August 11, 2016 at 02:01 PM
#4
But does anyone have experience with product? Is it good, nutritious, etc.?

I'm on a diet and on the lookout for deals...and I got a long ways to go! LOL
Reply Helpful Comment? 0 0
#5
Quote from zettler View Post :
But does anyone have experience with product? Is it good, nutritious, etc.?

I'm on a diet and on the lookout for deals...and I got a long ways to go! LOL
I get them every time a good deal pops up. They taste good and more healthy than other shakes.

they cost almsot $4 for one at wholefoods
Reply Helpful Comment? 0 0
#6
is this like milk or a shake
Reply Helpful Comment? 0 1
#7
I bought a 12-pack. An OK deal.........
I think it was lower ($1? per bottle)
but quite a while ago.

Thanks OP... it might be better
to title it for 12 than 60, but I managed to figure it out... Smilie
Reply Helpful Comment? 1 0
Joined Feb 2007
L8: Grand Teacher
3,594 Posts
426 Reputation
#8
Quote from xxxHolic View Post :
What was the reason that stopped you from writing "11 Ounce (Pack of 12) $19.55 w S&S?
Is this the thing that people do everything weird nowadays?
Probably to stop the whiners that says they don't get that price because they don't have 5 items on S&S.
Reply Helpful Comment? 1 1

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Joined Dec 2012
L3: Novice
155 Posts
89 Reputation
Original Poster
#9
My apologies I wrote this out many times until something posted. I had to subscribe and save 5 individual time. I guess the way it posted slammed me.

I'll just try harder next time and hopefully post from my system as I had pics to show it
Reply Helpful Comment? 0 0
Page 1 of 1
1
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2016. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard