View Single Post
#14
Old 12-09-2012, 10:12 AM
krispsmith krispsmith is offline
L7: Teacher
  • Mar 2008
  • 2,482
  • CT
  • 1,352 krispsmith has much to be proud of
  • 1
Quote from ren1hoek View Post :
It's great, until you find out cream costs $5 per quart. Cheaper to buy the ice cream.
I have never made ice cream- what are the ingredients that are so pricey?
kris
freebie-ing since they were listed in magazines

Wiki is the second post in a thread

If someone has to ask for rep, they are up to something! Roll Eyes (Sarcastic)