Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

Prime Members: 2-lb Orgain Organic Protein Powder (Chocolate Fudge) EXPIRED

$17.75
+ Free Shipping
+100 Deal Score
34,198 Views
Amazon.com has for their Prime Members: 2-lb Orgain Organic Protein Plant-Based Powder (Creamy Chocolate Fudge) for $17.77. Shipping is free. Thanks myemin
Share
Good deal?
You gave rep to myemin for this post.
Thank you!
myemin posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points

Editor's Notes & Price Research

Written by

Original Post

Written by
Edited August 3, 2017 at 09:16 AM by
I don't see anybody posted this

https://smile.amazon.com/gp/produ...74W94?th=1 - Prime members only
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+100
34,198 Views
$17.75
About the OP
Give Rep Send Message
Pro
Joined Dec 2010 L2: Beginner
77 Reputation Points
5 Deals Posted
115 Votes Submitted
98 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

Community Wiki

Last Edited by richman August 5, 2017 at 01:54 PM
Walmart also has it at 17.77 , same price.

https://www.walmart.com/ip/Orgain...10&veh=aff

105 Comments

1 2 3 4 5

Featured Comments

amazon: $17.77/20 = .89 per serving
costco on sale $24/27 = .89 per serving.

so pick whichever is more convenient to you.
28 Helpful?
Inversely, I've been lifting and drinking various powders for years and this is the best one I've ever had. I can drink this and go for a run after... Not feeling like total shit. It also doesn't give me the "protein farts" that whey/casein did. The lack of lactose really ups the quality of the product and I would never go back to the milk garbage.
13 Helpful?
I have a super sensitive tummy (and I'm allergic to whey protein) and love this stuff. Definitely recommend
12 Helpful?

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2014
New User
12 Posts
10 Reputation
#4
It's a great deal with S&S.
I was just about to post it, but you beat me to it. Thanks!
Reply Helpful Comment? 3 2
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2011
L4: Apprentice
396 Posts
30 Reputation
#5
Prime only 🙄
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2004
Slickdealer 4Life !
648 Posts
182 Reputation
#6
Costco also has this on sale in their monthly coupon book. Not sure what the price is.
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2015
L2: Beginner
61 Posts
14 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep Wally92?
#7
Costco is $24 for 2.74 lbs, they have the new peanut butter flavor too
Reply Helpful Comment? 9 0
Last edited by Wally92 August 3, 2017 at 07:21 AM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2010
L2: Beginner
44 Posts
10 Reputation
#8
I'm pretty sure this is a few dollars cheaper than the Costco deal. It's a shame only the chocolate is on sale though.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2010
L2: Beginner
44 Posts
10 Reputation
#9
You're right, this is smaller size than Costco. I missed that.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2014
L4: Apprentice
452 Posts
48 Reputation
#10
So is this cheaper than the Costco deal?

I want them to bring back the $9 and $10 deal with s/s. When the tubs get close to expiring they blow them out. I'm still finishing my last tub from that deal.
Reply Helpful Comment? 1 0

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2014
L4: Apprentice
452 Posts
48 Reputation
#11
Quote from laganga
:
It's a great deal with S&S.
I was just about to post it, but you beat me to it. Thanks!
I don't see the option for s/s
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2008
L6: Expert
1,012 Posts
537 Reputation
#12
Does this contain sugars that cause gas? I have a sensitive tummy Frown
Reply Helpful Comment? 3 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2007
L2: Beginner
45 Posts
32 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep RDKILL42?
#13
Quote from PrinceOfDa831
:
Does this contain sugars that cause gas? I have a sensitive tummy Frown
I have a super sensitive tummy (and I'm allergic to whey protein) and love this stuff. Definitely recommend
Reply Helpful Comment? 12 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2014
L2: Beginner
65 Posts
14 Reputation
#14
Quote from googs185
:
I don't see the option for s/s
Don't see SS either
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2015
L3: Novice
142 Posts
10 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep MahBoi?
#15
waiting for the "meal" ones to go on sale again, since I can just get regular protein one at costco
Reply Helpful Comment? 4 0
Page 1 of 8
1 2 3 4 5
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard