Slickdeals Saves U! Apply for our $2,500 Spring scholarships today Learn More
Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

16-Count Larabar Snack Bars EXPIRED

from $11
& More w/ S&S + F/S
+60 Deal Score
15,977 Views
Amazon has 16-Count Larabar Snack Bars (various flavors) on sale from $9.40 when you 'clip' the $3 Off coupon (located on product page) and checkout via Subscribe & Save. Shipping is free. Thanks qwikwit
Note, must be logged into your account. Coupons are typically one use per account. You may cancel your Subscribe & Save subscription any time after your order ships.

Available flavors (prices after coupon):
No longer available:
Share
Good deal?
You gave rep to qwikwit for this post.
Thank you!
qwikwit posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points

Editor's Notes & Price Research

Written by

  • Save 15%, as opposed to the standard 5%, on this month's Subscribe & Save items when you subscribe to 5 or more items during your current subscription month.
  • Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited music, unlimited video streaming & more.
  • If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available. ~RevOne

Original Post

Written by
Edited October 1, 2017 at 06:06 AM by
clip $3 coupon [amazon.com] and checkout via subscribe & save
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+60
15,977 Views
from $11
About the OP
Give Rep Send Message
Pro Deal Editor
Joined Aug 2014 Slickdeals Editor L10: Grand Master
61,490 Reputation Points
2,531 Deals Posted
3,308 Votes Submitted
7,422 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

25 Comments

1 2

Featured Comments

Yup. Definitely better than eating shoes.
8 Helpful?

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2009
L3: Novice
148 Posts
84 Reputation
#3
Came to $8.63 for me $.54/bar???? Super slick. Thanks man!!!
Reply Helpful Comment? 1 1
Last edited by firedancr41 October 1, 2017 at 10:43 AM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2013
L3: Novice
101 Posts
21 Reputation
#4
Great deal if you're into these.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2014
L3: Novice
173 Posts
99 Reputation
#5
Quote from firedancr41
:
Came to $8.63 for me $.51/bar???? Super slick. Thanks man!!!
At 16 count. Thats $.54/bar.
Reply Helpful Comment? 1 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2011
L3: Novice
265 Posts
26 Reputation
#6
Better than sneakers?
Reply Helpful Comment? 0 3
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
10-01-2017 at 09:26 AM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2004
Indian Mafia
980 Posts
216 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep TheSfactor?
#8
Quote from itdepends
:
Better than sneakers?
Yup. Definitely better than eating shoes.
Reply Helpful Comment? 9 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2014
New User
2 Posts
10 Reputation
#9
Quote from itdepends
:
Better than sneakers?
You can try eating Snickers instead of Sneakers, shoes are not that much nutritous.
(I hope you didn't mind by this jokes) 😆
Reply Helpful Comment? 2 1

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2009
L3: Novice
148 Posts
84 Reputation
#10
Quote from JumpStartRider
:
At 16 count. Thats $.54/bar.
You are correct. Edited. Thanks
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
10-01-2017 at 12:30 PM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2012
L2: Beginner
72 Posts
10 Reputation
#12
I just added the cashew ones to my cart yesterday but forgot to check out. Saw this and there was a $3 coupon for that one as well. Additional savings for forgetting to place an order 🤘🤘
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2004
L6: Expert
1,178 Posts
238 Reputation
#13
PB&J larabars are pretty dec, tried them a month ago for the first time. in for another box, thanks op!
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2012
L3: Novice
222 Posts
240 Reputation
#14
If you live by a .99 only store you need to check for these, they are selling for $1 a box.
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2014
L2: Beginner
58 Posts
26 Reputation
#15
These taste teribble
Reply Helpful Comment? 1 4
Page 1 of 2
1 2
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard