Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

Prime Members: 12-Pack 4-Count Nutter Butter Peanut Butter Sandwich EXPIRED

$16.80
w/ S&S + Free S/H
+21 Deal Score
8,551 Views
Amazon.com has 12-Pack 4-Count Nutter Butter Peanut Butter Sandwich (Single Serve Bags) on sale for $21.92 - 5% Subscribe & Save - $4 off coupon found on product page = $16.82 valid for Amazon Prime Members only. Shipping is free while Subscribe & Save is available. Thanks jeeves10

Note, offer valid only for Amazon Prime Members. You may cancel Subscribe & Save anytime after your order ships.
Share
Good deal?
You gave rep to jeeves10 for this post.
Thank you!
jeeves10 posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points

Editor's Notes & Price Research

Written by

  • Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited music, unlimited video streaming & more.
  • If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.
  • You may save an additional 15% off on this month's Subscribe & Save items when you subscribe to 5 or more items during your current subscription month. - Discombobulated

Original Post

Written by
Edited November 14, 2017 at 10:28 PM by
Amazon has Nutter Butter Peanut Butter Sandwich, 1.9-Ounce Single Serve Bags (Pack of 48) for $16.82 (or for $14.63 w/ 5+ Subscriptions) after clicking the $4 coupon and checking out with subscribe and save.

https://www.amazon.com/dp/B000F9Z...vpc_slickd

This deal was popular at a slightly higher price the last time it was posted. Link below if anyone is interested:
https://slickdeals.net/f/10699492-nutter-butter-peanut-butter-sandwich-1-9-ounce-single-serve-bags-pack-of-48-16-97-w-amazon-5-s-s-items-18-96-w-less-than-5?src=SiteSearchV2_SearchBarV2Algo1
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+21
8,551 Views
$16.80
About the OP
Give Rep Send Message
Pro
Joined Nov 2015 L7: Teacher
8,684 Reputation Points
307 Deals Posted
2,654 Votes Submitted
2,682 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

48 Comments

1 2 3 4

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2009
L3: Novice
111 Posts
14 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep Sisyphean?
#3
If you don't need to 4-packs and can use 2-packs, Walmart has boxes of 18 2-packs for $4.48 in-store pick-up (shows $5.48; $1.00 markdown at checkout).
https://www.walmart.com/ip/Nabisc...Z/44813766
Reply Helpful Comment? 4 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2009
L3: Novice
111 Posts
14 Reputation
#4
18 count box of 2-packs at Walmart's website for $5.48 (marks down $1.00 at checkout for in-store pickup)
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2016
L3: Novice
175 Posts
60 Reputation
#5
Quote from Sisyphean
:
18 count box of 2-packs at Walmart's website for $5.48 (marks down $1.00 at checkout for in-store pickup)
Amazon deal is quite a bit better. It comes out to $.16 an oz with 5+ subscriptions. Walmart is $.284 an oz and no free shipping.
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2013
L6: Expert
1,075 Posts
266 Reputation
#6
Quote from Bizarroh
:
Amazon deal is quite a bit better. It comes out to $.16 an oz with 5+ subscriptions. Walmart is $.284 an oz and no free shipping.
If quanitity is what your looking for sure. Some times ppl are looking for portion control when getting small packages and quanitity control.
Reply Helpful Comment? 1 3
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2014
L3: Novice
153 Posts
57 Reputation
#7
That's like $.35 per cookie! Those are expensive chemicals in them thar cookies.
Reply Helpful Comment? 4 2
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jun 2014
New User
1 Posts
10 Reputation
#8
Walmart has this exact product for $5.48, $1. 00 cheaper if you pick it up. I doubt shipping is $11.00, Walmart is a better deal
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2016
L3: Novice
175 Posts
60 Reputation
#9
Quote from Slashinhobo
:
If quanitity is what your looking for sure. Some times ppl are looking for portion control when getting small packages and quanitity control.
I think 99% of the time people are looking for a slick deal when using this app. I am not going to pay almost 2 times as much for a single wrapped cookie. Just buy a Ziploc bag or something if portion control is your objective. These cookies are in no way a very healthy snack anyway.
Reply Helpful Comment? 1 0

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2007
L3: Novice
139 Posts
42 Reputation
#10
These are $6.49 at Publix and Are routinely buy 1 get 1 free
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2013
L6: Expert
1,075 Posts
266 Reputation
#11
Quote from Bizarroh
:
I think 99% of the time people are looking for a slick deal when using this app. I am not going to pay almost 2 times as much for a single wrapped cookie. Just buy a Ziploc bag or something if portion control is your objective. These cookies are in no way a very healthy snack anyway.
Nobody mentioned healthy its quanitity control which helps prevents eating all of them in one sit in. So buying smaller amounts might help with that control.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2016
L3: Novice
175 Posts
60 Reputation
#12
Quote from Slashinhobo
:
Nobody mentioned healthy its quanitity control which helps prevents eating all of them in one sit in. So buying smaller amounts might help with that control.
Whatever floats thy boat. I realise it's nice to share the options available but for the price comparison I could never justify paying $26 for something I could pay $17 for! Granted you could buy in smaller quantity at Wal-Mart.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2011
L3: Novice
187 Posts
53 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep DelSerra?
#13
These routinely sell for less than a dollar per 4-pack, why is this a slick deal?

Here is a box of 24 4-pack from Amazon for $16.98, f/s with Prime:
https://www.amazon.com/Nabisco-Nu...KRKK56DFF0
Reply Helpful Comment? 3 0
Last edited by DelSerra November 15, 2017 at 05:36 AM. Reason: clean up html
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2013
666
623 Posts
85 Reputation
#14
$14.63 subscribe and save oh yeah! these are good to donate to your kids classroom as treats repped
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2013
L4: Apprentice
384 Posts
109 Reputation
#15
Quote from CubanMustGo
:
These routinely sell for less than a dollar per 4-pack, why is this a slick deal?

Here is a box of 24 4-pack from Amazon for $16.98, f/s with Prime:
https://www.amazon.com/Nabisco-Nu...KRKK56DFF0
I think yours is 24 cookies for $16.98. The deal is 48 cookie for $16.82.
Reply Helpful Comment? 1 0
Page 1 of 4
1 2 3 4
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard