Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Popular Deal

24 pack wonderful pistachios on amazon $13.28

$13.28
+6 Deal Score
3,280 Views
https://www.amazon.com/gp/product...=UTF8&th=1

this is a good deal for 24 pack not necessarily price per oz.

just passing the deal along folks.

my order placed a month ago was back ordered but it is now being delivered tomorrow.

enjoy and Happy New year.
Share
Good deal?
You gave rep to Switching2Geico for this post.
Thank you!
Switching2Geico posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+6
3,280 Views
$13.28
About the OP
Give Rep Send Message
Joined Dec 2006 L10: Grand Master
837 Reputation Points
14 Deals Posted
240 Votes Submitted
9,083 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

5 Comments

1

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2005
☆★☆★☆★☆★
1,574 Posts
503 Reputation
#2
11.88 with 5 s&s. $0.33 per ounce. Not bad for a single serve pack.
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2010
L5: Journeyman
834 Posts
44 Reputation
#3
Anyone knows how much does the Costco pistachio costs per ounce?

Thanks.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2017
New User
2 Posts
10 Reputation
#4
Sam's have the same price everyday.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2016
L3: Novice
119 Posts
178 Reputation
Pro
#5
Quote from ShairKhan
:
Anyone knows how much does the Costco pistachio costs per ounce?

Thanks.
I don't know if the prices are different around the country but here in Indiana I believe it was $13.99 for 3 pounds tonight at Costco, so about $0.29/ounce.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2015
L2: Beginner
74 Posts
26 Reputation
#6
Quote from ShairKhan
:
Anyone knows how much does the Costco pistachio costs per ounce?

Thanks.
If I remember right, 3lbs Kirkland Signature is $14.99 (14.99/36=.416 per oz).
Reply Helpful Comment? 0 0
Last edited by speedy777 December 28, 2017 at 07:58 PM.
Page 1 of 1
1
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard