This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2004
L4: Apprentice
438 Posts
103 Reputation
#2
Was looking at bully sticks. Problem is Jet sells them as a single purchase only, so if you are planning on buying like a dozen of them, as it makes little sense to buy just one, then the pricing by singles quickly adds up, despite the additional quantity discounts. You are better off going to a retailer such as Chewy.com and just buying a package of 12, which ends up costing about 20% less then Jet even with all their discounts.
Reply Helpful Comment? 0 0