Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

67.2oz Mars Chocolate Minis Size Candy Bars Variety Mix (240-Piece) EXPIRED

$12.70
+71 Deal Score
29,006 Views
Amazon.com has 67.2oz Mars Chocolate Minis Size Candy Bars Variety Mix (240-Piece) on sale for $12.66 after clipping the 20% off coupon found on product page. Shipping is free with Prime or on orders $25+. Thanks blue9yun
Share
Good deal?
You gave rep to blue9yun for this post.
Thank you!
blue9yun posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points

Original Post

Written by
Edited January 26, 2018 at 07:07 PM by
Amazon has MARS Chocolate Minis Size Candy Bars Variety Mix 67.2-Ounce 240-Piece Bag for $15.83, after clipping the 20% off coupon on the product page, the final price is $12.67.

https://www.amazon.com/Chocolate-...vpc_slickd
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+71
29,006 Views
$12.70
About the OP
Give Rep Send Message
Joined Sep 2005 L4: Apprentice
100 Reputation Points
6 Deals Posted
252 Votes Submitted
333 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

47 Comments

1 2 3 4

Featured Comments

Consider alternate deal from Kroger [softcoin.com] (Sat, Jan 27 only). Must load ecoupon to card. Coupon good for 5X.

Amazon: $12.67 / 67.2 oz = $0.19/oz
Kroger: $ 4.99 / 40.0 oz = $0.12/oz

May even be able to score 60 oz bag from Kroger for $4.99. The coupon on my app says "$4.99 Hershey's, Reese's or Kit Kat bags or Brookside Bags. When you buy any (1) Hershey's, Reese's or Kit Kat (32oz-60oz) Bags or Brookside (15-20oz) Bags." If you can get the 60 oz bags, the cost is $0.08/oz.
12 Helpful?
I'm struggling to justify buying this in January
12 Helpful?
Valentines goodie bags for kids/nieces/nephews??
6 Helpful?

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2014
L1: Learner
239 Posts
55 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep cannono?
#3
I'm struggling to justify buying this in January
Reply Helpful Comment? 12 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2013
L2: Beginner
31 Posts
14 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep ShortOllie?
#4
Quote from cannono
:
I'm struggling to justify buying this in January
Valentines goodie bags for kids/nieces/nephews??
Reply Helpful Comment? 6 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2008
L5: Journeyman
633 Posts
328 Reputation
Pro
#5
Thanks OP!
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
01-26-2018 at 08:28 PM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2014
L5: Journeyman
765 Posts
95 Reputation
#7
Quote from cannono
:
I'm struggling to justify buying this in January
This so hard.
I love chocolate but who is really buying a 4 lb bag, will it make your life better overall?
Reply Helpful Comment? 2 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2006
When in Doubt, Pinky Out!
1,010 Posts
92 Reputation
#8
Struggling with not making this up for the office. Very nice assortment.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2014
L5: Journeyman
898 Posts
103 Reputation
#9
Finally an all chocolate deal!

Quote from WetDeals
:
This so hard.
I love chocolate but who is really buying a 4 lb bag, will it make your life better overall?
It won't make my life better overall but it'll make me momentarily happy at the time I decide to eat some of it lol.
Reply Helpful Comment? 5 0

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2010
L5: Journeyman
535 Posts
374 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep SirVeyer?
#10
Consider alternate deal from Kroger [softcoin.com] (Sat, Jan 27 only). Must load ecoupon to card. Coupon good for 5X.

Amazon: $12.67 / 67.2 oz = $0.19/oz
Kroger: $ 4.99 / 40.0 oz = $0.12/oz

May even be able to score 60 oz bag from Kroger for $4.99. The coupon on my app says "$4.99 Hershey's, Reese's or Kit Kat bags or Brookside Bags. When you buy any (1) Hershey's, Reese's or Kit Kat (32oz-60oz) Bags or Brookside (15-20oz) Bags." If you can get the 60 oz bags, the cost is $0.08/oz.
Reply Helpful Comment? 13 1
Last edited by SirVeyer January 26, 2018 at 11:10 PM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2014
L5: Journeyman
898 Posts
103 Reputation
#11
Quote from SirVeyer
:
Consider alternate deal from Kroger [softcoin.com] (Sat, Jan 27 only). Must load ecoupon to card. Coupon good for 5X.

Amazon: $12.67 / 67.2 oz = $0.19/oz
Kroger: $ 4.99 / 40.0 oz = $0.12/oz

May even be able to score 60 oz bag from Kroger for $4.99. The coupon on my app says "$4.99 Hershey's, Reese's or Kit Kat bags or Brookside Bags. When you buy any (1) Hershey's, Reese's or Kit Kat (32oz-60oz) Bags or Brookside (15-20oz) Bags." If you can get the 60 oz bags, the cost is $0.08/oz.
The main problem in that deal for me is that only Reese's is worth it, the others will probably expire before I can finish it. Good for others though if they actually prefer the Hershey's instead.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2010
L7: Teacher
2,783 Posts
509 Reputation
#12
Quote from SamQ
:
The main problem in that deal for me is that only Reese's is worth it, the others will probably expire before I can finish it. Good for others though if they actually prefer the Hershey's instead.

I've sworn off of Reese's after I once tried to eat a peanut butter cup and I found something unusual in the cup. When I pulled it out of my mouth, it appeared to be 2 things. Best case scenario is it was a clump of the paper cups that somehow got mashed up into an oblong shaped object. Worst case scenario is it was a rat's head. What really threw me off is that it had an almost furry look to it. I couldn't tell if it was just paper fibers or rat fur. Either way, no more Reese's for me.
Reply Helpful Comment? 5 8
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2008
L3: Novice
215 Posts
17 Reputation
#13
In for three just to make my arse rounder!
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2007
chillin'
33,497 Posts
2,405 Reputation
#14
Quote from SamQ
:
Finally an all chocolate deal!



It won't make my life better overall but it'll make me momentarily happy at the time I decide to eat some of it lol.
Yeah but 3M and MW vomit
Reply Helpful Comment? 0 2
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2012
L3: Novice
148 Posts
114 Reputation
#15
Minis - weak.i wonder how much the percentage weight is in the packaging compared to non minis.
Reply Helpful Comment? 0 1
Page 1 of 4
1 2 3 4
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard