Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

32-Oz Kellogg's Rice Krispies Treats (Snack Bars Super Sheet) EXPIRED

$6.30
w/ S&S + Free S&H
+33 Deal Score
8,691 Views
Amazon has Kellogg's Rice Krispies Treats (Snack Bars Super Sheet) on sale for $6.28 when you 'clip' the 25% off coupon and check out via Subscribe & Save. Shipping is free. Thanks BillyMaysOxiClean

Note, you may cancel your Subscribe & Save subscription anytime after your order ships. Coupons are typically one time use.
Share
Good deal?
You gave rep to BillyMaysOxiClean for this post.
Thank you!
BillyMaysOxiClean posted this deal. Say thanks!
Give Rep Points

Editor's Notes & Price Research

Written by

Original Post

Written by
Edited February 14, 2018 at 03:32 PM by
https://smile.amazon.com/dp/B000A...vpc_slickd

Billy Mays Here with:

WHILE IT LASTS at this discounted price...

Kellogg's Rice Krispies Treats, Snack Bars Super Sheet, 32-Ounce Package via Amazon for $8.98 - 25% off Clipped Coupon = $6.74.

There's a limit of one with applied coupon so if you bought one recently, this will neither apply to you nor I.

NOTE: This is one of those super large sheets (2 Pounds)...Yes, these were .90 cents cheaper this past November as an S&S.

_if you too like this deal, please consider that " + Give Rep " option to let OP's know... Peace


*about Amazon Smile link:

Best Friends Animal Society
Location: Kanab, UT | Year Founded: 1984
Mission: Every day, nearly 5,500 dogs and cats are killed in America's shelters, just because they don't have safe places to call home. But every day, there's something each of us can do to help save those lives. The mission of Best Friends Animal Society is to bring about a time when there are No More Homeless Pets. We do this by helping end the killing in America's animal shelters through building community programs and partnerships all across the nation. We believe that by working together we can Save.

Programs: Best Friends--Los Angeles and No-Kill L.A. (NKLA), Pit Bull Terrier Initiatives, No More Homeless Pets Network, Puppy Mill Initiative, Cat Initiatives, Sanctuary, Best Friends--New York, Best Friends--Utah and No-Kill Utah (NKUT), Best Friends -- Atlanta
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+33
8,691 Views
$6.30
About the OP
Give Rep Send Message
Joined Jan 2014 Billy Mays here with...
875 Reputation Points
81 Deals Posted
161 Votes Submitted
228 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

23 Comments

1 2

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2014
L3: Novice
111 Posts
101 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep euuser4301528?
#3
Thanks Billy Mays
Reply Helpful Comment? 3 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2018
L1: Learner
23 Posts
14 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep EfficientRain890?
#4
People are saying it's old stock and they are rock hard.
Reply Helpful Comment? 5 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2015
Zavi25
373 Posts
58 Reputation
#5
I ordered one last month and it was delicious!!!! Thanks!!!
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2013
L7: Teacher
2,902 Posts
823 Reputation
#6
$5.91 for me.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2017
L2: Beginner
25 Posts
14 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not rep BallsBallsBallsBalls?
#7
Quote from EfficientRain890
:
People are saying it's old stock and they are rock hard.
Hard as a rock
Reply Helpful Comment? 5 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2010
L7: Teacher
2,263 Posts
1,970 Reputation
#8
Quote from BallsBallsBallsBalls
:
Hard as a rock
Rock hard as in
a) put it out for the birds and squirrels? -or-
b) cut out letters and numbers and use for a house or mailbox address?
Reply Helpful Comment? 2 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2011
L3: Novice
209 Posts
122 Reputation
#9
Thanks! Pick up one,
Reply Helpful Comment? 0 0

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2017
L3: Novice
182 Posts
18 Reputation
#10
Quote from BallsBallsBallsBalls
:
Hard as a rock
I got the last time for $4.94. It was very hard😑

Items:
$8.98
Shipping & Handling:
$0.00
Subscribe & Save
-$1.35
Your Coupon Savings
-$2.69
Total Before Tax:
$4.94
Estimated Tax Collected:
$0.00
Order Total
$4.94
Reply Helpful Comment? 1 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2016
L2: Beginner
37 Posts
14 Reputation
#11
Deliciouuuss but so destroys my current diet, lol.
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2017
L1: Learner
24 Posts
10 Reputation
#12
Quote from carrieaolin
:
Deliciouuuss but so destroys my current diet, lol.
It's not a diet, it's a lifestyle
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Apr 2008
L5: Journeyman
729 Posts
269 Reputation
#13
anyone else getting tired of how Amazon jacks up the price for a couple of days and then they just happen to lower it and have a coupon and it makes front page....


Check out the price history pic attached
Reply Helpful Comment? 1 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2016
L8: Grand Teacher
3,218 Posts
1,580 Reputation
Pro
#14
Quote from EfficientRain890
:
People are saying it's old stock and they are rock hard.
Is that what she said?
Reply Helpful Comment? 0 0
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2015
New User
18 Posts
10 Reputation
#15
3 bucks for huge bag of imitation rice crispies
2 bucks for some cheap butter
2 bucks for marshmallows.

= make a ton more, of way better ones, for a dollar more.

People would actually spend 20+ dollars on something like this? No wonder we're so deep in debt
Reply Helpful Comment? 1 4
Page 1 of 2
1 2
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2018. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard