Slickdeals Saves U! Vote for our Slickdeals scholarship finalists! Learn More
Frontpage Deal
Amazon Discounts, Deals and Coupon Codes

20-Pack 21.2-Oz Keebler Cookie & Cheez-It Variety Pack EXPIRED

couponmit 1,869 6,470 September 7, 2016 at 07:33 PM in Snacks (5) More Amazon Deals
Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Deal
Score
+55
17,847 Views
$5.60

Deal Details

Promoted 09-16-2016 by daisybeetle at 06:57 AM View Original Post
UPDATE: This great deal is available again, and now it is for everyone, not just Prime Members!

Amazon.com has 20-Pack 21.2 Oz Keebler Cookie & Cheez-It Variety Pack for $5.56 after checking out via subscribe & save. Shipping is free. Thanks couponmit

Note, You may cancel your Subscribe & Save subscription any time after your order ships.

Editor's Notes & Price Research

Written by daisybeetle

  • Save 15%, as opposed to the standard 5%, on this month's Subscribe & Save items when you subscribe to 5 or more items during your current subscription month.
  • Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited music, unlimited video streaming & more.
  • If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available. ~ daisybeetle

Share

Original Post

Edited September 16, 2016 at 07:23 AM by couponmit
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
About the OP
Give Rep Send Message
couponmit Pro Deal Hunter
Joined Sep 2010 Slickdeals Moderator Deal Hunter
6,470 Reputation Points
448 Deals Posted
661 Votes Submitted
1,869 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited music, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

Community Wiki

26 Comments

1 2

Featured Comments

Of all things that make you sad.... this.....This.... THIS..... makes you sad?! People can buy and bake cookies as they please. Please seek help immediately.
Seriously? You're insane. If you don't want the cookies, then move along and go bake your own!

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

#3
***Exclusively for Prime Members***
Reply Helpful Comment? 2 0
#4
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
Reply Helpful Comment? 5 19
#5
The Fudge Stripes on this deal are just god awful (somehow I got most of those on my last order).
Reply Helpful Comment? 0 0
#6
Quote from unfrozen View Post :
And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.
Yeah extravagant kitchens cause they can afford it - that doesn't mean the rich people cook in them. A lot of mansions also have libraries with thousands of books and I'd bet the owners never even read a fraction of them. They also have an excessive numbers of bathrooms that rarely get used, bedrooms unused, cause there's 18 bedrooms for 2 people in the house and dining rooms to seat 20 people. Bad example you give but I do agree with cooking healthier food at home anyway.
Reply Helpful Comment? 1 0
Last edited by MrFurley13 September 7, 2016 at 09:21 PM.
Joined Nov 2015
L5: Journeyman
906 Posts
2,687 Reputation
Pro
#7
I am not seeing any 15% off coupon but the price is coming up still as $4.97. Bought one. Thanks.
Reply Helpful Comment? 0 1
#8
Quote from unfrozen View Post :
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
Seriously? You're insane. If you don't want the cookies, then move along and go bake your own!
Reply Helpful Comment? 9 2
#9
Quote from unfrozen View Post :
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
youre asolutely right on the money...lazy self centered children wouldnt know how to shell a panut...
Reply Helpful Comment? 1 0

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

#10
Quote from unfrozen View Post :
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
My word, you are a preachy self righteous SOB aren't, ya???
Reply Helpful Comment? 2 3
#11
Quote from jeeves10 View Post :
I am not seeing any 15% off coupon but the price is coming up still as $4.97. Bought one. Thanks.
The 15% is referring to the discount for 5 or more items Subscribe & Save for the month. If you don't know what S&S is.....that's an even bigger issue. Confused
Reply Helpful Comment? 0 0
Joined Jan 2016
L5: Journeyman
550 Posts
1,386 Reputation
Pro
#12
Quote from unfrozen View Post :
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
Of all things that make you sad.... this.....This.... THIS..... makes you sad?! People can buy and bake cookies as they please. Please seek help immediately.
Reply Helpful Comment? 8 1
Joined Nov 2015
L5: Journeyman
906 Posts
2,687 Reputation
Pro
#13
Quote from henryk74 View Post :
The 15% is referring to the discount for 5 or more items Subscribe & Save for the month. If you don't know what S&S is.....that's an even bigger issue. http://i.slickdeals.net/images/smili...questioned.gif
I know exactly what Subscribe and Save is and how it works. When the OP mentioned "came up $4.97 after 15% off", I assumed the 15% was referring to a coupon that can be used with the purchase. I thought that because usually when a deal is posted on an item eligible for Amazon Subscribe and Save, there is reference in terms of what the price would be if you have 4 and less subscriptions OR if you have 5 and more subscriptions. Great deal. Thanks OP.
Reply Helpful Comment? 0 0
#14
Quote from unfrozen View Post :
This makes me sad. Convenience is great, but $3.80 per pound for cookies is sad.

It is really sad that people don't want to cook/bake their own food from basic ingredients. One can make the claim that time is money, and it is cheaper to buy a dinner than to make it yourself. I don't buy that. There are food quality differences. And please note that TV shows featuring homes for the rich usually show extravagant kitchens. Yes, even the rich want to cook their own food.

Anyway, why not look up some cookie recipes and make your own? Maybe the cookies will be a little "off", but they will get eaten! And next time will be even better! Just do it!
Can you bake me some while your at it since its so convenient ?
Reply Helpful Comment? 1 1
Joined Dec 2008
L8: Grand Teacher
3,145 Posts
290 Reputation
#15
Where do I spend my cookie credit I got sometime back. Completely forgot about that one. Will never buy anything with amazon credit again.
Reply Helpful Comment? 0 0
Page 1 of 2
1 2
Join the Conversation
Add a Comment
 
Copyright 1999 - 2016. Slickdeals, LLC. All Rights Reserved. Copyright / Infringement Policy  •  Privacy Policy  •  Terms of Service  •  Acceptable Use Policy (Rules)  •  Interest-Based Ads
Link Copied to Clipboard