Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

3-Pack 7.5oz Pepperidge Farm Milano Cookies (Double Milk Chocolate) EXPIRED

$6.95
w/ Subscribe & Save
+30 Deal Score
9,939 Views
Amazon has 3-Pack 7.5oz Pepperidge Farm Milano Cookies (Double Milk Chocolate) on sale for $6.95 when you checkout via Subscribe & Save. Shipping is free with Prime or on orders of $25 or more. Thanks slickerdoodles

Note, you may cancel your Subscribe & Save subscription any time after your order ships.

Editor's Notes & Price Research

Written by
Share
Good deal?
You gave thanks to slickerdoodles for this post.
Thank you!
slickerdoodles posted this deal. Say thanks!

Original Post

Written by
Edited October 31, 2020 at 12:59 PM by
Amazon [amazon.com] has 3-Count 7.5-Oz Pepperidge Farm Milano Cookies (Double Milk Chocolate) for $7.32 - 5% when you checkout via Subscribe & Save = $6.95. Shipping is free w/ Prime or on $25+.
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+30
9,939 Views
$6.95
About the OP
Send Message
Pro Deal Hunter
Joined Nov 2019 Slickdeals Staff Deal Hunter
6,893 Reputation Points
591 Deals Posted
555 Votes Submitted
647 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.
Questions & Answers BETA
Ask our community of deal experts a question about this deal, product, or store.

22 Comments

1 2

Featured Comments

Ordered last time.. I'm a fatass so that means I'm an expert with food, not enough chocolate in these -_-).

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2013
L8: Grand Teacher
3,430 Posts
533 Reputation
#3
Ordered last time.. I'm a fatass so that means I'm an expert with food, not enough chocolate in these -_-).
Like Reaction
9
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2007
The Rising Star
112 Posts
34 Reputation
#4
mint flavor available too
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2018
L2: Beginner
57 Posts
10 Reputation
#5
Which one is better value, paper bag or tub? I got tub recently it comes with 20 pack
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2016
New User
7 Posts
14 Reputation
#6
Safeway has them for $1.99 per pack right now through Tuesday (if you buy 4).
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
10-31-2020 at 02:59 PM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jun 2007
L5: Journeyman
621 Posts
291 Reputation
#8
Favorite snack growing up, in for a few to pad my S&S discounts for Nov and a 3-pack of mint for 40 cents more to ship this week Stick Out Tongue
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2017
L5: Journeyman
655 Posts
189 Reputation
#9
Quote from asf19
:
Which one is better value, paper bag or tub? I got tub recently it comes with 20 pack
paper bag. It tells you $ per oz.
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jun 2007
L5: Journeyman
621 Posts
291 Reputation
#10
Quote from asf19
:
Which one is better value, paper bag or tub? I got tub recently it comes with 20 pack
Just going by ounces the tub is 15oz while the 3-pack is 22.5 ounces, so on that math the paper bags would be the better bet. If you are planning to eat them over a long period of time there may be some benefit to the individual sets of 2 wrapped.
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2017
L7: Teacher
2,929 Posts
267 Reputation
#11
Quote from kickerstarter
:
paper bag. It tells you $ per oz.
dont be going and confusing him 🤔
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
3
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2016
delton1
619 Posts
445 Reputation
#12
Publix Supermarket has all flavors on BOGO this week (through 11/4/20).
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
1
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2012
L3: Novice
135 Posts
23 Reputation
#13
Meh deal, they had a buy 3 for $5 sale at SHOPRITE. They get eaten quick, too quick. Not worth it if you are a fatty. Chips Ahoy will sustain you a lot longer for the price and size of packaging.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
2
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2005
L6: Expert
1,059 Posts
139 Reputation
#14
Quote from asf19
:
Which one is better value, paper bag or tub? I got tub recently it comes with 20 pack
Paper bag has a better taste. Not sure why. 2-packs just don't taste as good.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2007
sder
566 Posts
#15
how does it compare to costco.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
Page 1 of 2
1 2
Join the Conversation
Add a Comment
 

Trending Stores

Coupons for Popular Stores

Link Copied to Clipboard