Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

9-Count of 1.25oz Jack Link’s Beef Jerky Variety Pack EXPIRED

$9.05
$9.53
w/ S&S + Free S/H
+53 Deal Score
24,548 Views
Amazon.com has 9-Count of 1.25oz Jack Link's Beef Jerky Variety Pack for $9.05 when you checkout via Subscribe & Save. Shipping is free while Subscribe & Save is available. Thanks gabe23111

Note, you may cancel your Subscribe and Save subscription any time after your order ships.
Share
Good deal?
You gave thanks to gabe23111 for this post.
Thank you!
gabe23111 posted this deal. Say thanks!

Editor's Notes & Price Research

Written by

  • Save an additional 15% off on your entire delivery when you subscribe to 5 or more items that arrive in the same month.
  • Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more.
  • If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

Original Post

Written by
Edited February 22, 2020 at 07:21 AM by
This deal is live again. $9.05 w/ 5% subscribe and save or $8.10 with 15% subscribe and save if you have 5 or more subscriptions

Product Link [amazon.com]
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+53
24,548 Views
$9.05
$9.53
About the OP
Send Message
Pro
Joined Jul 2008 Serial Repper
38,325 Reputation Points
6,081 Deals Posted
11,832 Votes Submitted
13,211 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.

38 Comments

1 2 3

Featured Comments

9 x 1.25oz = 11.25oz ; $8.10 / 11.25 = $0.72/oz or $11.52/lb
Hmmm...
Recent deal for 2x9oz bags for $10.83 was $0.60/oz or $9.63/lb.

That makes this deal 20% more expensive. Also, "variety" apparently means only two kinds: Pack features 4 Teriyaki and 5 Original 1.25 oz. bags.
15 Helpful?
He is providing a service voluntarily. How daft are you not to recognize this?
15 Helpful?
33% ($4.87) off the 3-month average price (source attached). Also surprisingly, Fakespot D. Thanks for posting OP!
9 Helpful?

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2007
Non-incentivized user
7,122 Posts
10,128 Reputation
Pro
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank ?
#3
33% ($4.87) off the 3-month average price (source attached). Also surprisingly, Fakespot D. Thanks for posting OP!
Reply Helpful Comment? 14 5
Last edited by Steeve February 20, 2020 at 09:18 AM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
02-20-2020 at 09:37 AM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2005
L5: Journeyman
523 Posts
283 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank ?
#5
Quote from gabe23111
:
If we're trying to portray a clear picture, why not go with 6 months & all-time pricing as well?


Also, you shouldn't rely on fakespot or you may miss a lot of great deals.


Why not spend the time finding deals and sharing them with the community rather than jumping on everyone else's Amazon threads? That way you can have your own OP and you can lead (or mislead) people in your own post.
He is providing a service voluntarily. How daft are you not to recognize this?
Reply Helpful Comment? 20 5
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2019
L4: Apprentice
431 Posts
154 Reputation
Pro
#6
Wish it were all teriyaki... the original is meh
Reply Helpful Comment? 1 2
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2019
L4: Apprentice
431 Posts
154 Reputation
Pro
#7
Quote from ravi105
:
He is providing a service voluntarily. How daft are you not to recognize this?
Slickdeals people are amazing aren't they?
Reply Helpful Comment? 1 4
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2019
L4: Apprentice
431 Posts
154 Reputation
Pro
#8
Quote from gabe23111
:
If we're trying to portray a clear picture, why not go with 6 months & all-time pricing as well?


Also, you shouldn't rely on fakespot or you may miss a lot of great deals.


Why not spend the time finding deals and sharing them with the community rather than jumping on everyone else's Amazon threads? That way you can have your own OP and you can lead (or mislead) people in your own post.
I don't mind and even appreciate that he posts pricing history on deals. I've seen him on a lot of posts recently. I find it helpful.
Reply Helpful Comment? 10 4
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
02-20-2020 at 10:25 AM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
02-20-2020 at 10:27 AM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users Show Post
HIDDEN
02-20-2020 at 10:31 AM
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jun 2006
eye caramba
3,656 Posts
1,656 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank ?
#12
9 x 1.25oz = 11.25oz ; $8.10 / 11.25 = $0.72/oz or $11.52/lb
Hmmm...
Recent deal for 2x9oz bags for $10.83 was $0.60/oz or $9.63/lb.

That makes this deal 20% more expensive. Also, "variety" apparently means only two kinds: Pack features 4 Teriyaki and 5 Original 1.25 oz. bags.
Reply Helpful Comment? 16 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2018
New User
13 Posts
10 Reputation
#13
Perfect birthday present for my brother who said not to give him anything, thanks and repped
Reply Helpful Comment? 1 2
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Apr 2006
L2: Beginner
72 Posts
26 Reputation
#14
Thank you! My wife loves the teriyaki and I love the original, so this is perfect for us.
Reply Helpful Comment? 0 1
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2006
L6: Expert
1,157 Posts
169 Reputation
#15
Quote from KO3bIPb
:
9 x 1.25oz = 11.25oz ; $8.10 / 11.25 = $0.72/oz or $11.52/lb
Hmmm...
Recent deal for 2x9oz bags for $10.83 was $0.60/oz or $9.63/lb.

That makes this deal 20% more expensive. Also, "variety" apparently means only two kinds: Pack features 4 Teriyaki and 5 Original 1.25 oz. bags.
You must also consider the value/convenience of the individual 1.25 oz bags in this deal. Perfect for just tossing into your lunch bag if that's what you need.
Reply Helpful Comment? 4 2
Page 1 of 3
1 2 3
Join the Conversation
Add a Comment
 
Link Copied to Clipboard