Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Forum Thread

Salted Caramel 11lbs $69.59

$69.59
0 Deal Score
4,771 Views
They must have restocked the Salted Caramel. It was $69.59 before tax with free shipping.

https://us.myprotein.com/sports-n...52500.html
Share
Good deal?
You gave thanks to slash69 for this post.
Thank you!
slash69 posted this deal. Say thanks!
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
0
4,771 Views
$69.59
About the OP
Send Message
Joined May 2010 L1: Learner
14 Reputation Points
3 Deals Posted
27 Votes Submitted
12 Comments Posted
Questions & Answers BETA
Ask our community of deal experts a question about this deal, product, or store.

26 Comments

1 2
Post to Q&A to get a quicker answer to your question!

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2007
L6: Expert
1,042 Posts
136 Reputation
#2
I would pay this much for Iso but not concentrate. COVID doesn't account for a ~30-40% increase in price...
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2016
Nightman
1,181 Posts
463 Reputation
Pro
#3
I clicked on this thinking I was getting 11lbs of actual salted caramel Frown
Like Reaction
4
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2012
L4: Apprentice
326 Posts
137 Reputation
Pro
#4
Quote from MBP1 :
I clicked on this thinking I was getting 11lbs of actual salted caramel Frown
Same Frown
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2013
L3: Novice
259 Posts
72 Reputation
#5
Showing $86.99 now
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2017
L2: Beginner
28 Posts
18 Reputation
#6
Quote from NinjaGrunt :
Showing $86.99 now
You have to apply the SALE20 code for 20% off to hit the $69.59 price.
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2011
Poorer By The Minute
818 Posts
224 Reputation
#7
Maybe try a bit more with the title next time.
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2016
New User
7 Posts
10 Reputation
#8
Just got it for 56.5 with RACHEL
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2013
New User
2 Posts
10 Reputation
#9
Whoa, finally a good deal, in for 5x 11lb with code RACHEL for 40% off.

$260.95 before tax.

$260.95 / 5 bags = $52.19 per 11lb bag.

perhaps more epic deals in the past, but I'll take it. ~$4.75 / lb
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2013
L2: Beginner
34 Posts
18 Reputation
#10
Wasn't going to buy at $70 but ~$55 delivered for 11 lbs is good enough for me to bite. While I wish it was isolate their normal protein macros aren't too bad (other than cholesterol but I'm not too worried about that) and it tastes better than the isolate.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2019
L2: Beginner
25 Posts
14 Reputation
#11
Additional 10% with cash back as well. Hope it tastes good
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2007
L5: Journeyman
844 Posts
376 Reputation
#12
RACHEL code brought it down to about $55 with free shipping and taxes. This is the exact same one I've used for a while and this should last me a bit.

Thanks
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Oct 2011
L3: Novice
296 Posts
83 Reputation
#13
lmao why the hell do prices range from $87-$220 for the same exact amount just different flavors?

It be nice to get various flavors, but that's absolutely ridiculous.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Feb 2010
L2: Beginner
77 Posts
18 Reputation
#14
Quote from gjsneptune :
Maybe try a bit more with the title next time.
What he said
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jul 2013
L5: Journeyman
813 Posts
414 Reputation
Pro
#15
WARRIORS gets you 45% off.

$47.84 + tax
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
Page 1 of 2
1 2
Join the Conversation
Add a Comment
 

Trending Stores

Coupons for Popular Stores

More Health & Beauty Deals & Discounts

Link Copied to Clipboard

Slickdeals is community-supported. We may get paid by brands or deals, including promoted items.