Slickdeals is community-supported.  We may get paid by brands for deals, including promoted items.
expired Posted by phoinix | Staff • Aug 16, 2022
expired Posted by phoinix | Staff • Aug 16, 2022

Starbucks Nitro Cold Brew, Black Unsweetened, 9.6 fl oz Can (8 Pack) - $21.58 /w S&S - Amazon

$22

$27

18% off
Amazon
5 Comments 3,112 Views
Visit Amazon
Good Deal
Save
Share
Deal Details
Price:
$4.66 lower (18% savings) than the list price of $26.24

Subscribe & Save:
Tier5%15%*
Price$21.58$19.31
*Save 15% when you receive 5 or more products in one auto-delivery to one address

Features:
  • Allergen Information: Almonds Free

Customer reviews:
★★★★ / 7,776 global ratings

https://smile.amazon.com/dp/B083XDH5X4 [amazon.com]
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Price:
$4.66 lower (18% savings) than the list price of $26.24

Subscribe & Save:
Tier5%15%*
Price$21.58$19.31
*Save 15% when you receive 5 or more products in one auto-delivery to one address

Features:
  • Allergen Information: Almonds Free

Customer reviews:
★★★★ / 7,776 global ratings

https://smile.amazon.com/dp/B083XDH5X4 [amazon.com]

Community Voting

Deal Score
+5
Good Deal
Visit Amazon

Price Intelligence

Model: Starbucks Nitro Cold Brew, Black Unsweetened, 9.6 fl oz Can (8 Pack) (Packaging May Vary)

Deal History 

Sort: Most Recent
Post Date Sold By Sale Price Activity
04/18/23Amazon$6.75
3
02/12/23Amazon$16
4

Current Prices

Sort: Lowest to Highest | Last Updated 6/30/2025, 09:58 PM
Sold By Sale Price
Amazon$26.99

Leave a Comment

Unregistered (You)

5 Comments

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Aug 16, 2022
276 Posts
Joined Apr 2019
Aug 16, 2022
NateH20
Aug 16, 2022
276 Posts
I'm addicted to these. This is quite a bit cheaper than going to the store
Aug 16, 2022
4,470 Posts
Joined Nov 2013
Aug 16, 2022
W-Creative
Aug 16, 2022
4,470 Posts
Is it more than $2 per can?
Aug 16, 2022
294 Posts
Joined Nov 2011
Aug 16, 2022
RobD24
Aug 16, 2022
294 Posts
How much do people pay for these at the store? Must be pretty steep if this is a good deal
Aug 16, 2022
12 Posts
Joined Nov 2021
Aug 16, 2022
WiseFlower7723
Aug 16, 2022
12 Posts
Quote from lwang9 :
Is it more than $2 per can?
Yes. Here's the math:
$22.72 / 8 = $2.84 per can
$21.58 / 8 = $2.70 per can
Aug 18, 2022
83 Posts
Joined Dec 2018
Aug 18, 2022
Ricchann
Aug 18, 2022
83 Posts
Quote from RobD24 :
How much do people pay for these at the store? Must be pretty steep if this is a good deal
these things are like minimum $4 at the store.

Leave a Comment

Unregistered (You)

Popular Deals

View All

Trending Deals

View All