Forum Thread

Starbucks Nitro Cold Brew, Black Unsweetened, 9.6 fl oz Can (8 Pack) - $21.58 /w S&S - Amazon

$21.58
phoinix Expert
+6 Deal Score
2,485 Views
Price:
$4.66 lower (18% savings) than the list price of $26.24

Subscribe & Save:
Tier5%15%*
Price$21.58$19.31
*Save 15% when you receive 5 or more products in one auto-delivery to one address

Features:
  • Allergen Information: Almonds Free

Customer reviews:
★★★★ / 7,776 global ratings

https://smile.amazon.com/dp/B083XDH5X4 [amazon.com]
Share
Good deal?
You gave thanks to phoinix for this post.
Thank you!
phoinix posted this deal. Say thanks!
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+6
2,485 Views
$21.58
About the OP
Send Message
Expert Pro
Joined Dec 2010 L9: Master
15,224 Reputation Points
3,510 Deals Posted
3,761 Votes Submitted
4,165 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.
Questions & Answers BETA
lwang9 asked this question on 08-16-2022 at 10:00 AM
08-16-2022 at 10:00 AM
Yes. Here's the math:
$22.72 / 8 = $2.84 per can
$21.58 / 8 = $2.70 per can

5 Comments

1
Post to Q&A to get a quicker answer to your question!

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Apr 2019
L3: Novice
210 Posts
41 Reputation
#2
I'm addicted to these. This is quite a bit cheaper than going to the store
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2013
L9: Master
4,192 Posts
2,049 Reputation
#3
Is it more than $2 per can?
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2011
L2: Beginner
90 Posts
22 Reputation
#4
How much do people pay for these at the store? Must be pretty steep if this is a good deal
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2021
L1: Learner
5 Posts
143 Reputation
#5
Quote from lwang9 :
Is it more than $2 per can?
Yes. Here's the math:
$22.72 / 8 = $2.84 per can
$21.58 / 8 = $2.70 per can
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Dec 2018
New User
19 Posts
10 Reputation
#6
Quote from RobD24 :
How much do people pay for these at the store? Must be pretty steep if this is a good deal
these things are like minimum $4 at the store.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
Page 1 of 1
1
Join the Conversation
Add a Comment
 

Trending Stores

Coupons for Popular Stores

More Grocery Deals & Discounts

Link Copied to Clipboard

Slickdeals is community-supported. We may get paid by brands or deals, including promoted items.