Slickdeals is community-supported.  We may get paid by brands for deals, including promoted items.
Heads up, this deal has expired. Want to create a deal alert for this item?
expiredslickerdoodles posted Dec 25, 2023 12:11 AM
expiredslickerdoodles posted Dec 25, 2023 12:11 AM

25-Count REESE'S Milk Chocolate Snack Size Peanut Butter Cups Pantry Pack

w/ Subscribe & Save

$5.00

$6.27

20% off
Amazon
25 Comments 37,094 Views
Visit Amazon
Good Deal
Save
Share
Deal Details
Amazon has 25-Count REESE'S Milk Chocolate Snack Size Peanut Butter Cups Pantry Pack on sale for $5.02 when you clip the 15% Off coupon on the page and checkout with Subscribe and Save. Shipping is free w/ Prime or on $35+ orders.

Thanks to Deal Hunter slickerdoodles for sharing this deal.
  • Note: Must be logged in to clip coupons; coupons are typically limited to one per account. You may cancel Subscribe & Save any time after your order ships.

Editor's Notes

Written by RazorConcepts

Original Post

Written by slickerdoodles
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Amazon has 25-Count REESE'S Milk Chocolate Snack Size Peanut Butter Cups Pantry Pack on sale for $5.02 when you clip the 15% Off coupon on the page and checkout with Subscribe and Save. Shipping is free w/ Prime or on $35+ orders.

Thanks to Deal Hunter slickerdoodles for sharing this deal.
  • Note: Must be logged in to clip coupons; coupons are typically limited to one per account. You may cancel Subscribe & Save any time after your order ships.

Editor's Notes

Written by RazorConcepts

Original Post

Written by slickerdoodles

Community Voting

Deal Score
+72
Good Deal
Visit Amazon

Price Intelligence

Model: REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups Snack Size Candy, Gluten Free, Individually Wrapped, 13.75 oz Pantry Pack (25 Pieces)

Deal History 

Sale Price
Slickdeal
  • $NaN
  • Today

Leave a Comment

Unregistered (You)

Top Comments

MyCoke
289 Posts
239 Reputation
This 60 pack for $9.07 is about 3/4 the price per cup for the same size cup.

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Snack Size Cups, Candy Bag, 33 oz (60 Pieces) https://www.amazon.com/gp/product...X0DER&th=1
blazemc
255 Posts
15 Reputation
Warning. These are not normal size. Between mini and regular size. Buy if you like.

24 Comments

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Dec 25, 2023 01:07 AM
255 Posts
Joined May 2011
Dec 25, 2023 01:07 AM
blazemcDec 25, 2023 01:07 AM
255 Posts

Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank blazemc

Warning. These are not normal size. Between mini and regular size. Buy if you like.
9
Dec 25, 2023 02:10 AM
289 Posts
Joined Jul 2019
Dec 25, 2023 02:10 AM
MyCokeDec 25, 2023 02:10 AM
289 Posts

Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank MyCoke

This 60 pack for $9.07 is about 3/4 the price per cup for the same size cup.

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Snack Size Cups, Candy Bag, 33 oz (60 Pieces) https://www.amazon.com/gp/product...X0DER&th=1
Last edited by MyCoke December 25, 2023 at 02:22 AM.
10
1
Dec 25, 2023 03:55 AM
374 Posts
Joined May 2022
Dec 25, 2023 03:55 AM
PurpleTree8225Dec 25, 2023 03:55 AM
374 Posts

Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank PurpleTree8225

Quote from MyCoke :
This 90 pack for $9.07 is about 1/2 the price per cup for the same size cup.

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Snack Size Cups, Candy Bag, 33 oz (60 Pieces) https://www.amazon.com/gp/product...X0DER&th=1 [amazon.com]
yeah check the ounces to see which is the better deal - 25c per ounce vs 32c per ounce
1
Dec 25, 2023 05:48 AM
339 Posts
Joined Jun 2013
Dec 25, 2023 05:48 AM
noochnoochDec 25, 2023 05:48 AM
339 Posts
Quote from MyCoke :
This 90 pack for $9.07 is about 1/2 the price per cup for the same size cup.

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Snack Size Cups, Candy Bag, 33 oz (60 Pieces) https://www.amazon.com/gp/product...X0DER&th=1
That's a 60 pack you linked too...it's still ~25% cheaper on a per unit basis
1
Dec 25, 2023 05:49 AM
1,103 Posts
Joined Jan 2016
Dec 25, 2023 05:49 AM
BadgerStabberDec 25, 2023 05:49 AM
1,103 Posts
Quote from MyCoke :
This 90 pack for $9.07 is about 1/2 the price per cup for the same size cup.

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Snack Size Cups, Candy Bag, 33 oz (60 Pieces) https://www.amazon.com/gp/product...X0DER&th=1
That's a 60 pack.. not a 90
1
Dec 25, 2023 05:52 AM
207 Posts
Joined Dec 2023
Dec 25, 2023 05:52 AM
OrangePartner589Dec 25, 2023 05:52 AM
207 Posts
Quote from PurpleTree8225 :
yeah check the ounces to see which is the better deal - 25c per ounce vs 32c per ounce
Still comes to $4 per pound. While not terrible, I don't think these are worth it but thats personal preference. I eat 6 to 10 of these every Halloween and always regret it. One of these years I'll finally learn
2
3
Dec 25, 2023 06:26 AM
567 Posts
Joined Nov 2009

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users.

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Dec 25, 2023 06:38 AM
717 Posts
Joined Nov 2010
Dec 25, 2023 06:38 AM
safooDec 25, 2023 06:38 AM
717 Posts
Quote from blazemc :
Warning. These are not normal size. Between mini and regular size. Buy if you like.
Yes just noticed this too. .55 oz for these vs .75 oz per cup in the standard 2 pack
1
1
Pro
Dec 25, 2023 06:47 AM
881 Posts
Joined May 2015
Dec 25, 2023 06:47 AM
Dealguy702
Pro
Dec 25, 2023 06:47 AM
881 Posts
$4.37 with 15%. Thanks op
1
Dec 25, 2023 08:01 AM
1,057 Posts
Joined Mar 2005

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users.

Dec 25, 2023 08:28 AM
598 Posts
Joined Dec 2003
Dec 25, 2023 08:28 AM
madokaDec 25, 2023 08:28 AM
598 Posts
First one I ordered came melted and so did the replacement. FYI, I live in Southern California.
3
Dec 25, 2023 08:45 AM
1,915 Posts
Joined Dec 2007
Dec 25, 2023 08:45 AM
flapjabbyDec 25, 2023 08:45 AM
1,915 Posts
slightly off-topic but if you've never created homemade peanut butter cups, do it ... they're life changing.
3
Dec 25, 2023 09:01 AM
5,912 Posts
Joined Apr 2016
Dec 25, 2023 09:01 AM
DealzezDec 25, 2023 09:01 AM
5,912 Posts
These use to say (pack of 9) at the end of the title listing (last time they were posted here). I got 4 boxes free bc of that. Not helpful to anyone buying now as they edited it, but something to consider if you ordered it last time.

Quote from blazemc :
Warning. These are not normal size. Between mini and regular size. Buy if you like.
Thanks. I thought they looked a bit small from my order on the last posting. But it had been so long since I had one that I thought I may have just remembered wrong
Last edited by Dealzez December 25, 2023 at 01:04 AM.
Dec 25, 2023 10:17 AM
1,659 Posts
Joined Dec 2011
Dec 25, 2023 10:17 AM
nyczalexDec 25, 2023 10:17 AM
1,659 Posts
I miss the 50cents on sale king size 4 cup days..

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Dec 25, 2023 11:25 AM
131 Posts
Joined Nov 2014
Dec 25, 2023 11:25 AM
CMJDTDec 25, 2023 11:25 AM
131 Posts
These are a rip off. They are small sized and the box they came in was bigger than the amount of cups that came in it. If you have a club membership you're better off getting the mini ones in a bulk size

Leave a Comment

Unregistered (You)

Popular Deals

View All

Trending Deals

View All