Amazon has
6-Pack 11.5-Oz Premier Protein Shake (Vanilla) for $9.05 - 5% when you clip the coupon on product page - 5% when you check out via Subscribe & Save =
$8.15.
Shipping is free with Prime or on $35+ orders.
Thanks to Deal Hunter
PennyFound for finding this deal.
Note: You must be logged into your account. Coupons are typically one use per account. You have the flexibility to manage your
Subscribe & Save subscription at any time after your order ships. View
Subscribe & Save filler items and our
current Subscribe & Save Frontpage deals to unlock up to an extra 15% savings when you have 5 or more items in your current monthly subscription.
About this item:
- 30g of protein to help curb your hunger, as a mid-day snack or for post workout recovery; includes all essential amino acids
- 24 Vitamins and Minerals: Support your immune health (Antioxidants Vitamins C, D and E + Zinc and Magnesium), 50% of daily value of calcium to help maintain bone health
- Guilt free indulgence: Satisfying low fat shake with 1g sugar, 4g carbs, 160 calories and is Keto friendly
Leave a Comment
Top Comments
14 Comments
Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.
Amazon option
- 8 cans × 11.5 oz = 92 oz total
- Cost: $8.15 total
- ✅ Cost per ounce ≈ $8.15 / 92 oz ≈ $0.0886/oz
Costco option- 8 cans × 11.5 oz = 92 oz total
- Cost: $8.15 total
- ✅ Cost per ounce ≈ $8.15 / 92 oz ≈ $0.0886/oz
Costco optionYes do the cookies and cream
Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.
Amazon option
- 8 cans × 11.5 oz = 92 oz total
- Cost: $8.15 total
- ✅ Cost per ounce ≈ $8.15 / 92 oz ≈ $0.0886/oz
Costco optionCostco comes out to $0.0574 so about 27% more at costco.
This is limit 3x6 = 18
Costco is limit 4x18 = 72
It's a significantly better deal than costco unless you need these in bulk...but given how much Protein shake/powder goes on sale lately it doesn't seem too serious.
Can you? I'll admit to not having tried it recently. But since it's not a great deal vs. amazon I don't see the costco one as a 'stock up' event.
BJ's has 15, 11oz cartons for $18 which is about $0.17/oz
Costco has 18, 11oz cartons for $31 which is $0.157/oz (this includes $6 MQ)
This deal is 6, 11.5oz bottles for $8.15 which is $0.118/oz
I find the vanilla tastes really good and is easy for me to down a shake no problem
So many protein options nowadays, its wild.
Leave a Comment