Sorry, this deal has expired. Get notified of deals like this in the future. Add Deal Alert for this Item
Frontpage Deal

Prime Members: 36-Count Rockstar Energy Drink (Recovery Orange) EXPIRED

$30.45
$53.94
w/ Subscribe & Save + Free S&H
+44 Deal Score
12,112 Views
Amazon has 36-Count Rockstar Energy Drink (Recovery Orange) on sale for $30.45 when following the instructions below. Shipping is free.

Thanks to community member Modxplus for finding this deal.

Note, you may cancel Subscribe & Save anytime after your order ships.

Instructions:
  1. Click here for 12-Count Rockstar Energy Drink (Recovery Orange) and select the Subscribe & Save option
  2. Select a quantity of 3
  3. Select any frequency, then click 'Set Up Now'
  4. Proceed to checkout
  5. The price should be $53.94 - 20% Prime Member discount - $10 off $50 discount - 5% Subscribe & Save discount = $30.45.
  6. Complete your order.
    • Note: You may cancel Subscribe & Save any time after your order ships.

Editor's Notes & Price Research

Written by
  • About this deal:
    • With this deal the price is roughly ~$0.85 per can if you have the 5% Subscribe and Save discount.
  • About this product:
    • Rated 4.7 out of 5 stars overall based on over 900 reviews.
  • About this store:
Share
Good deal?
You gave thanks to Modxplus for this post.
Thank you!
Modxplus posted this deal. Say thanks!

Original Post

Written by
Edited June 21, 2021 at 09:17 PM by
Amazon has 12ct Rockstar energy for $17.98/12ct case.

If you order 3 12ct packages on S&S total will be as low as $25.06 for 36 cans after 20% Prime Discount and $10 off $50 or more.

With less then 5 items on S&S total will be $30.45 for 36 count which is still $0.85 which is still a decent deal.

https://www.amazon.com/dp/B08P39P...UTF8&psc=1
If you purchase something through a post on our site, Slickdeals may get a small share of the sale.
Deal
Score
+44
12,112 Views
$30.45
$53.94
About the OP
Send Message
Pro
Joined Sep 2013 L5: Journeyman
2,789 Reputation Points
16 Deals Posted
837 Votes Submitted
950 Comments Posted
Don't have Amazon Prime? Students can get a free 6-Month Amazon Prime trial with free 2-day shipping, unlimited video streaming & more. If you're not a student, there's also a free 1-Month Amazon Prime trial available.
Questions & Answers BETA
Ask our community of deal experts a question about this deal, product, or store.

37 Comments

1 2 3
Post to Q&A to get a quicker answer to your question!

Featured Comments

Check your local Ollie's. I bought 24 pack case for $14.99 the other day. They had: Hardcore Apple, Xdurance Cotton Candy, pure zero grape, pure zero orange and zero carb blue.
If my math is correct
$25/36 cans = $0.694 per can
$15/24 cans = $0.625 per can

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2005
Vegas Web Guy
89 Posts
16 Reputation
#3
Best deal ever!
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Aug 2006
[THIS SPACE FOR RENT]
1,579 Posts
610 Reputation
#4
Ugh recovery line
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
5
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2015
Hi there
84 Posts
18 Reputation
#5
Check your local Ollie's. I bought 24 pack case for $14.99 the other day. They had: Hardcore Apple, Xdurance Cotton Candy, pure zero grape, pure zero orange and zero carb blue.
Like Reaction
6
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2016
L3: Novice
292 Posts
142 Reputation
#6
Quote from moparbrad :
Check your local Ollie's. I bought 24 pack case for $14.99 the other day. They had: Hardcore Apple, Xdurance Cotton Candy, pure zero grape, pure zero orange and zero carb blue.
Usually my go-to as well, but for just under $0.10/can more I'm all for having it delivered
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
2
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2015
L6: Expert
1,994 Posts
746 Reputation
#7
Quote from s33ker :
Usually my go-to as well, but for just under $0.10/can more I'm all for having it delivered
I think you mean $.10 per ounce.
Like Reaction
1
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
4
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined May 2015
L6: Expert
1,994 Posts
746 Reputation
#8
Orange used to be my go to but the Zero Carb is now #1. Couldn't imagine drinking 36 of these in a row.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2014
L8: Grand Teacher
3,384 Posts
1,454 Reputation
Pro
Expert
#9
Damn this is great deal for 36ct. Thanks OP, Rep'd
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jan 2009
L10: Grand Master
7,203 Posts
1,201 Reputation
Pro
#10
Quote from timmyobama :
Orange used to be my go to but the Zero Carb is now #1. Couldn't imagine drinking 36 of these in a row.
love both of those flavors

edit: also these idiots are charging me a deposit fee even though non carbonated drinks cannot be returned for 10 cents a pop ...dammit Frown . oh well even with the 3 bux its still cheaper than a dollar a drink
Like Reaction
0
Funny Reaction
1
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
1
Reply
Last edited by Hxx June 21, 2021 at 10:23 PM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Sep 2016
L3: Novice
292 Posts
142 Reputation
Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank ?
#11
Quote from timmyobama :
I think you mean $.10 per ounce.
If my math is correct
$25/36 cans = $0.694 per can
$15/24 cans = $0.625 per can
Like Reaction
5
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
1
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2017
L2: Beginner
32 Posts
10 Reputation
#12
Everytime I see a rockstar deal its probably well known now Pepsi changed something in the formula virtually all of them taste different now, they have more calories Their twitter gives a generic response that they regularly reevaluate formulas, just becareful if you liked the old flavors and haven't had the new cans
Like Reaction
3
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Jun 2018
L5: Journeyman
836 Posts
262 Reputation
#13
Quote from Hxx :
love both of those flavors

edit: also these idiots are charging me a deposit fee even though non carbonated drinks cannot be returned for 10 cents a pop ...dammit Frown . oh well even with the 3 bux its still cheaper than a dollar a drink
The formula has changed.
The new can label and reviews state that these are indeed carbonated.

They're also 25 calories per can now as opposed to 10 calories with the old version.
Like Reaction
0
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
Last edited by ScoobieSnax June 22, 2021 at 12:02 AM.
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Mar 2013
L5: Journeyman
731 Posts
197 Reputation
#14
Need Monster zero to go on sale.
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users
Joined Nov 2017
L2: Beginner
53 Posts
14 Reputation
#15
Quote from ruff13 :
Everytime I see a rockstar deal its probably well known now Pepsi changed something in the formula virtually all of them taste different now, they have more calories Their twitter gives a generic response that they regularly reevaluate formulas, just becareful if you liked the old flavors and haven't had the new cans
I quit buying them since they now taste like 'generic energy drink #178' ; the Lemonade Recovery had already changed once several years ago when they reduced guarana/milk thistle/etc to avoid an FDA complaint and pending lawsuits.
Like Reaction
2
Funny Reaction
0
Helpful Reaction
0
Nothelpful Reaction
0
Reply
Page 1 of 3
1 2 3
Join the Conversation
Add a Comment
 

Trending Stores

Coupons for Popular Stores

Link Copied to Clipboard

Slickdeals is community-supported. We may get paid by brands or deals, including promoted items.