50" Hisense 50R6030N R6 Series 4K UHD Roku Smart TV
+ Free Shipping
42% off
Walmart
575 Comments 249,889 Views
Visit Walmart
Deal Details
Thanks to Community Member ScottoDono for sharing this deal.
About this Item:
  • Resolution: 3840x2160
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Motion Rate: 120
  • Smart Platform: Roku TV
  • Ports:
    • 1x USB 2.0
    • 3x HDMI (4K 60hz)
    • 1x Digital Audio Out
    • 1x Headphone Out
    • 1x Antenna/Cable
    • 1x Ethernet
    • AV In
Editor's Notes
Written by qwikwit | Staff
  • Offer valid for a limited time only / while supplies last.
  • This offer will be available to all-shoppers starting at 5pm ET on 11/11/2024.
Original Post
Written by ScottoDono
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
About this Item:
  • Resolution: 3840x2160
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Motion Rate: 120
  • Smart Platform: Roku TV
  • Ports:
    • 1x USB 2.0
    • 3x HDMI (4K 60hz)
    • 1x Digital Audio Out
    • 1x Headphone Out
    • 1x Antenna/Cable
    • 1x Ethernet
    • AV In
Editor's Notes
Written by qwikwit | Staff
Original Post
Written by ScottoDono
Community Voting
Deal Score
+317
Good Deal
Visit Walmart
Leave a Comment
Unregistered (You)
Top Comments
OG-Bluntman
851 Posts
175 Reputation
Perfect for an ungrateful teenager 👍
SmilingPenguin1878
10 Posts
10 Reputation
Got 2 55" QLED QD6 from Costco last week and setup 2 of these Walmart ones today. Returning Costco ones. Sound is much better than Costco ones. Picture is sharper and clear. Not sure how but watched same video from YouTube and this one had clearer details.