CVS has for
CVS ExtraCare Members (
free to join):
Select 2-Pack 3.4 to 4-Oz Sensodyne Toothpaste on sale at 2x 2-Packs (4 tubes total) for $31.58 - $10 via
Rebate =
2 for $21.58. Additionally you will receive
$10 in CVS ExtraBucks rewards. Select free store pickup where stock permits.
Thanks to Community Member
SUCHaDEAL for posting this deal.
Note: Using existing ExtraBucks Rewards to pay for all/part of your order may negate the Rebate and/or $10 ExtraBucks offer. Availability for pickup may vary by location.
Deal Instructions:- Sign in or create your CVS ExtraCare account (free to join)
- Select quantity of 2 from the 2-packs priced at $15.79 each (available options may vary by location; you may mix & match)
- In cart, click "Counts towards ExtraBucks Rewards" under any item and verify you see the message "$10 ExtraBucks Rewards for spending $30 on products participating in the Back to Routine Event"
- Price will be 2x 2-Packs (4 tubes total) for $31.58 + receive $10 ExtraBucks Rewards
- Complete your purchase
- Note: Using existing ExtraBucks Rewards to pay for all/part of your order may negate the Rebate and/or $10 ExtraBucks offer; your receipt must show $25+ purchase to qualify for rebate.
- Register for your rebate here
- Take a photo of your entire receipt showing the qualifying item(s) starred, or for online purchases take a screenshot of your shipping, pickup or delivery confirmation. Enter your information and submit the image of your full receipt by 9/30/25.
- Submissions are reviewed within 2-5 business days. Once your submission has been validated, you will receive an email with a link to activate your $10 Visa Rewards Virtual Card.
- After $10 rebate, price is 2 for $21.58 + receive $10 ExtraBucks Rewards
Leave a Comment
19 Comments
Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.
Also $26 is the regular price in Costco. Online it is 32 because of the delivery and amnpower costs.. On sale it drops to around 21
$15.79/2 pack * 2 = $31.60
$10 rebate = $21.60
4 tubes * 4 oz = 16oz
$21.60/16oz = $1.35 with no EB counted in
$21.60 - $10EB = $11.60
$11.60/16oz = $0.725
I can't confirm costco in-store pricing or the the product size so not including that.
$15.79/2 pack * 2 = $31.60
$10 rebate = $21.60
4 tubes * 4 oz = 16oz
$21.60/16oz = $1.35 with no EB counted in
$21.60 - $10EB = $11.60
$11.60/16oz = $0.725
I can't confirm costco in-store pricing or the the product size so not including that.
You are correct.
As to the Costco snobbery comment, I can't tell you how annoying it gets to have a post in thread after thread claiming a product is cheaper at costco, offering no proof, no comparative math (not just price when you're getting back $20 in extra bux/rebate on $31.60, etc. It's misleading and often false, because you aren't comparing apples and apples. So if you or any costco poster can't include detailed info how it is cheaper at costco and also acknowlege the MAJORITY of Americans do not belong to Costco, maybe I wouldn't find the need to make such a comment. It's arrogance, period IMO.
Leave a Comment