$799.99*: 34" LG 34GX90SA-W 3440x1440 WQHD 240Hz OLED Curved Monitor at Amazon
42% off
Amazon
5 Comments 6,209 Views
Visit Amazon
Deal Details
Amazon [amazon.com] has 34" LG 34GX90SA-W 3440x1440 WQHD 240Hz OLED Curved Monitor for $799.99.
Shipping is free.
Price
Customer reviews
4.2⭐ / 77 global ratings
amazon.com/dp/B0F15CGTGW [amazon.com]
My other deals
#pfpd
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Shipping is free.
Price
Customer reviews
4.2⭐ / 77 global ratings
My other deals
#pfpd
Community Voting
Deal Score
+9
Good Deal
Visit Amazon
Price Intelligence
Model: LG 34GX90SA-W 34-inch Ultragear WQHD (3440 x 1440) OLED Curved Gaming Monitor 240Hz, 1ms, NVIDIA G-Sync Compatible, AMD FreeSync Premium, VESA DisplayHDR True Black 400, webOS, USB Type-C, White
Deal History
Sale Price
Slickdeal
  • Today
Current Prices
Sort: Lowest to Highest | Last Updated 5/14/2026, 03:08 AM
Sold By Sale Price
Leave a Comment
Unregistered (You)
5 Comments
Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.
Aug 18, 2025 10:33 AM
5 Posts
Joined Jan 2020
OnicheeAug 18, 2025 10:33 AM
5 Posts
How do you get the 27" qhd monitor?
Aug 18, 2025 12:57 PM
2,027 Posts
Joined Apr 2008
xAliasAug 18, 2025 12:57 PM
2,027 Posts
Not sure how this deal works as details seem to be missing on how to replicate it
Original Poster
Pro
Deal Hunter
Expert
This user is an Expert in Books & Magazines
Aug 18, 2025 12:58 PM
Joined Dec 2010
phoinixAug 18, 2025 12:58 PM
Original Poster
Pro
Deal Hunter
Expert
Quote from Onichee :
I am sorry - totally my bad. I copied the title from my previous deal
Joined Dec 2010
phoinixAug 18, 2025 12:59 PM
Quote from xAlias :
My bad - wrong title Frown
Aug 21, 2025 03:05 AM
Joined Nov 2017
Slick_Drone
Last time this was FP at this price it included a free 27" monitor as well.