75" Vizio Quantum 4K QLED HDR TV (VQD75M-08)
+ Free S&H
27% off
Walmart
24 Comments 8,290 Views
Get Deal at Walmart
Deal Details
Walmart has 75" Vizio Quantum 4K QLED HDR TV (VQD75M-08) for $398. Shipping is free.
Thanks to Deal Hunter dubba-low for sharing this deal.
Features:
  • 75" 4K UHD QLED
  • Quantum Color Technology +1 Billion Colors
  • 4K @60Hz, 1080p @120Hz
  • Dolby Vision
  • Wi-Fi 6, Bluetooth
  • VIZIO OS
  • VIZIO Voice Remote
  • Ports:
    • 3x HDMI
    • 1x USB
    • 1x Optical Out
    • 1x Antenna
Editor's Notes
Written by Wiznaz | Staff
  • Rated 4.2 out of 5 stars based on 230+ Walmart customer ratings.
  • Join Walmart+ (free 30-day trial)
Original Post
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Features:
  • 75" 4K UHD QLED
  • 4K @60Hz, 1080p @120Hz
  • Dolby Vision
  • Wi-Fi 6, Bluetooth
  • VIZIO OS
  • VIZIO Voice Remote
  • Ports:
    • 3x HDMI
    • 1x USB
    • 1x Optical Out
    • 1x Antenna
Editor's Notes
Written by Wiznaz | Staff
Original Post
Community Voting
Deal Score
+55
Good Deal
Get Deal at Walmart
Price Intelligence
Model: VIZIO 75 Class Quantum 4K QLED HDR Smart TV (NEW) VQD75M-08
Deal History
Sale Price
Slickdeal
  • Today
Leave a Comment
Unregistered (You)
24 Comments
Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.
May 05, 2026 06:06 AM
33 Posts
Joined Apr 2015
sharath319May 05, 2026 06:06 AM
33 Posts
Got 65" inch for same price last year
May 05, 2026 07:13 AM
576 Posts
Joined Jan 2013
AKS33May 05, 2026 07:13 AM
576 Posts
Get 85" inch for same price next year.
10
May 05, 2026 05:48 PM
16 Posts
Joined Mar 2016
ashunte23May 05, 2026 05:48 PM
16 Posts
1
Pro
4,785 Posts
Joined Nov 2019
QueensGambit
Pro
4,785 Posts
2023 model... other than the billion colors rtings says it's a poor tv
May 07, 2026 04:39 PM
351 Posts
Joined Jul 2008
apull
351 Posts
Quote from ashunte23 :
that's a big garage tv. Wish I had that much wall space still free in my garage!
192 Posts
Joined May 2016
irosales36May 09, 2026 09:01 PM
192 Posts
The only TV that has ever failed on me (backlight failed) was a Vizio. Never again.
764 Posts
Joined May 2011
geodude8888May 12, 2026 01:52 AM
764 Posts
Quote from QueensGambit :
I don't think they have released a new model on some time.
With the Walmart purchase they are releasing Onn powered by Vizio sets
Yesterday 11:11 AM
118 Posts
Joined Feb 2015
Cornholio29Yesterday 11:11 AM
118 Posts
Quote from QueensGambit :
Great, then it'll be a great upgrade from the budget 65" Vizio that has been serving me faithfully since Black Friday.
Today 12:16 PM
375 Posts
Joined Mar 2008
sbasingerToday 12:16 PM
375 Posts
Thanks
Today 12:21 PM
71 Posts
Joined Sep 2017
robisoddToday 12:21 PM
71 Posts
2
Joined Jun 2008
SuthngalToday 12:33 PM
Quote from irosales36 :
Joined Oct 2011
eddiemanToday 12:51 PM
Does Vizio force Watchfree on you on this big TVs also?
64 Posts
Joined Aug 2021
skyhirangerToday 12:57 PM
64 Posts
I bought a Vizio 55" non-4k for this price about 10 years ago. Been fine for the most part. Rarely it will lock up or no sound, but turn it off and back on and it is good to go for another 6-12 months. LOL