Slickdeals is community-supported.  We may get paid by brands for deals, including promoted items.
Heads up, this deal has expired. Want to create a deal alert for this item?
expiredbabgaly | Staff posted Jan 09, 2025 06:58 AM
expiredbabgaly | Staff posted Jan 09, 2025 06:58 AM

12-Pack 12-Oz CELSIUS Sparkling Energy Drink (Raspberry Peach)

w/ Subscribe & Save

$14

$19

26% off
Amazon
9 Comments 16,776 Views
Visit Amazon
Good Deal
Save
Share
Deal Details
Amazon has 12-Pack 12-Oz CELSIUS Sparkling Energy Drink (Raspberry Peach) for $14.98 - 5% when you check out via Subscribe & Save = $14.23. Shipping is free with Prime or on $35+ orders.

Also eligible for Amazon's Buy 3, save 15% promotion making this 3 for $35.95 ($11.98 each) when you add a quantity of 3 for Subscribe & Save. Shipping is free.

Thanks to Deal Hunter babgaly for finding this deal.

Note: You have the flexibility to manage your Subscribe & Save subscription at any time after your order ships. View Subscribe & Save filler items and our current Subscribe & Save Frontpage deals to unlock up to extra 15% savings when you have 5 or more items in your current monthly subscription.

Editor's Notes

Written by oceanlake | Staff

Original Post

Written by babgaly | Staff
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Amazon has 12-Pack 12-Oz CELSIUS Sparkling Energy Drink (Raspberry Peach) for $14.98 - 5% when you check out via Subscribe & Save = $14.23. Shipping is free with Prime or on $35+ orders.

Also eligible for Amazon's Buy 3, save 15% promotion making this 3 for $35.95 ($11.98 each) when you add a quantity of 3 for Subscribe & Save. Shipping is free.

Thanks to Deal Hunter babgaly for finding this deal.

Note: You have the flexibility to manage your Subscribe & Save subscription at any time after your order ships. View Subscribe & Save filler items and our current Subscribe & Save Frontpage deals to unlock up to extra 15% savings when you have 5 or more items in your current monthly subscription.

Editor's Notes

Written by oceanlake | Staff

Original Post

Written by babgaly | Staff

Community Voting

Deal Score
+40
Good Deal
Visit Amazon

Price Intelligence

Model: CELSIUS Sparkling Raspberry Peach, Functional Essential Energy Drink 12 Fl Oz (Pack of 12)

Deal History 

Sort: Most Recent
Post Date Sold By Sale Price Activity
12/10/24Amazon$14 frontpage
23

Current Prices

Sort: Lowest to Highest | Last Updated 8/2/2025, 03:57 AM
Sold By Sale Price
Amazon$24.64

Leave a Comment

Unregistered (You)

8 Comments

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Jan 10, 2025 02:38 PM
1,032 Posts
Joined Apr 2009
Jan 10, 2025 02:38 PM
Tranman409Jan 10, 2025 02:38 PM
1,032 Posts
This is a really good deal right? Under a dollar a can
1
Jan 10, 2025 04:14 PM
62 Posts
Joined Nov 2015
Jan 10, 2025 04:14 PM
mintynfreshJan 10, 2025 04:14 PM
62 Posts
Quote from Tranman409 :
This is a really good deal right? Under a dollar a can
Might want to check your math on that.... $14/12 cans = $1.17/can
3
Jan 10, 2025 04:14 PM
1,032 Posts
Joined Apr 2009
Jan 10, 2025 04:14 PM
Tranman409Jan 10, 2025 04:14 PM
1,032 Posts
Quote from mintynfresh :
Might want to check your math on that.... $14/12 cans = $1.17/can
Ah I got 15% off with 3 and then additional 15% with 5 or more s&s
1
Jan 10, 2025 06:17 PM
1,234 Posts
Joined Nov 2006
Jan 10, 2025 06:17 PM
thaprinzeJan 10, 2025 06:17 PM
1,234 Posts

Our community has rated this post as helpful. If you agree, why not thank thaprinze

I know it's all personal preference, but I did not like this flavor at all. You can kinda taste the peach, but it kinda tastes like you're drinking fizzy medicine. 3 down 9 more to go.
1
Pro
Jan 11, 2025 07:53 PM
393 Posts
Joined Jan 2012
Jan 11, 2025 07:53 PM
indranrehan
Pro
Jan 11, 2025 07:53 PM
393 Posts
Raspberry peach tastes like peach nectar from canned peaches. Sweet tasting.
Jan 12, 2025 10:47 PM
23 Posts
Joined Sep 2016
Jan 12, 2025 10:47 PM
summerjamJan 12, 2025 10:47 PM
23 Posts
Is it a OK to drink this before a workout?
Jan 22, 2025 06:55 AM
16 Posts
Joined Jun 2016
Jan 22, 2025 06:55 AM
WAIWRUJan 22, 2025 06:55 AM
16 Posts
From what I see this a great deal. In for 3. 15% off for subscribe and save, 15% off with the promotion. Total for 3 packs of 12 came out to $34.46 or $11.47 each

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Feb 03, 2025 01:42 AM
561 Posts
Joined Apr 2019
Feb 03, 2025 01:42 AM
FadedsocalFeb 03, 2025 01:42 AM
561 Posts
Quote from thaprinze :
I know it's all personal preference, but I did not like this flavor at all. You can kinda taste the peach, but it kinda tastes like you're drinking fizzy medicine. 3 down 9 more to go.
Lol dude I thought the same about the taste. Tried owning them off on the wife and her first drink , she said this tastes like medicine. So back to me they are.

Leave a Comment

Unregistered (You)

Popular Deals

View All

Trending Deals

View All