Slickdeals is community-supported.  We may get paid by brands for deals, including promoted items.
popularphoinix | Staff posted Aug 04, 2025 09:26 AM
popularphoinix | Staff posted Aug 04, 2025 09:26 AM

[S&S] $7.71*: 3-Pack 4-Oz The Only Bean Crunchy Roasted Edamame Beans (various flavors) at Amazon

$7.71

$14

44% off
Amazon
6 Comments 4,228 Views
Get Deal at Amazon
Good Deal
Save
Share
Deal Details
The Only Bean via Amazon [amazon.com] has 3-Pack 4-Oz The Only Bean Crunchy Roasted Edamame Beans (various flavors) for $11.86 - 25% when you 'clip' the coupon on product page - 10% when you check out via Subscribe & Save = $7.71.
Shipping is free with Prime or on $35+ orders.
Price
$6.27 lower (45% savings) than the typical price of $13.97
$7.29 lower (49% savings) than the previous price of $14.99

Savings
25% off coupon applied. Subscribe & Save orders only. (check and activate [amazon.com])

*Deal history:
Subscribe & Save:
Tier10%15%
Price$7.71$7.12
Ounce64.2¢59.3¢
Add to next delivery [amazon.com] (with free shipping)
fillers [amazon.com]

Customer reviews
4.3⭐ / 3,260 global ratings
7,000+ bought in past month

amazon.com/dp/B09J25BFJV [amazon.com]

My other deals

#pfpd
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
The Only Bean via Amazon [amazon.com] has 3-Pack 4-Oz The Only Bean Crunchy Roasted Edamame Beans (various flavors) for $11.86 - 25% when you 'clip' the coupon on product page - 10% when you check out via Subscribe & Save = $7.71.
Shipping is free with Prime or on $35+ orders.
Price
$6.27 lower (45% savings) than the typical price of $13.97
$7.29 lower (49% savings) than the previous price of $14.99

Savings
25% off coupon applied. Subscribe & Save orders only. (check and activate [amazon.com])

*Deal history:
Subscribe & Save:
Tier10%15%
Price$7.71$7.12
Ounce64.2¢59.3¢
Add to next delivery [amazon.com] (with free shipping)
fillers [amazon.com]

Customer reviews
4.3⭐ / 3,260 global ratings
7,000+ bought in past month

amazon.com/dp/B09J25BFJV [amazon.com]

My other deals

#pfpd

Community Voting

Deal Score
+11
Good Deal
Get Deal at Amazon

Leave a Comment

Unregistered (You)

6 Comments

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Aug 04, 2025 10:04 AM
609 Posts
Joined Dec 2010
Aug 04, 2025 10:04 AM
ugadawgs311Aug 04, 2025 10:04 AM
609 Posts
I got some of these during their last sale, and the Sriracha flavor is very good. I haven't tried the others yet, but so far these are a great tasting low carb, high protein snack.
Aug 04, 2025 04:56 PM
86 Posts
Joined Jan 2016
Aug 04, 2025 04:56 PM
jjartlipAug 04, 2025 04:56 PM
86 Posts
Quote from ugadawgs311 :
I got some of these during their last sale, and the Sriracha flavor is very good. I haven't tried the others yet, but so far these are a great tasting low carb, high protein snack.

Original is what you'd expect, Ranch is flavorful without being overpowering, Buffalo is also good. I'm not a wasabi guy so I haven't tried that one but everything else has been solid
Aug 04, 2025 05:41 PM
39 Posts
Joined Dec 2016
Aug 04, 2025 05:41 PM
kenbirbalAug 04, 2025 05:41 PM
39 Posts
No coupon on page
Global Mod
Aug 04, 2025 05:48 PM
33,041 Posts
Joined Dec 2013
Aug 04, 2025 05:48 PM
MarsBars728
Global Mod
Aug 04, 2025 05:48 PM
33,041 Posts
I see the 25% coupon, thanks OP!
Yesterday 03:46 PM
40 Posts
Joined Aug 2022
Yesterday 03:46 PM
MagentaKite1511Yesterday 03:46 PM
40 Posts
If you love these and want to buy in bulk, they are cheaper per unit on their site: https://theonlybean.com/pages/shop
72 pack for $59.97 = $.83 per unit (before shipping)
24 pack for $28.97 = $1.2 per unit (before shipping)
Today 01:50 PM
7 Posts
Joined Mar 2022
Today 01:50 PM
FancyPlastic329Today 01:50 PM
7 Posts
Quote from MagentaKite1511 :
If you love these and want to buy in bulk, they are cheaper per unit on their site: https://theonlybean.com/pages/shop72 pack for $59.97 = $.83 per unit (before shipping)24 pack for $28.97 = $1.2 per unit (before shipping)
Think it actually comes out to be more expensive unfortunately (would much prefer to buy directly from them). Those in the Amazon ad are 4oz bags and the bulk packs are 0.90oz bags.3 x 4.0oz = 12oz.$7.71 ÷ 12oz = $0.64 per ounce.72 x 0.9oz = 64.8oz.$59.97 ÷ 64.8oz = $0.93 per ounce.With the 15% discount (for first time orders):$59.97 x 0.85 = $50.97.$50.97 ÷ 64.8oz = $0.78 per ounce.

Leave a Comment

Unregistered (You)

Popular Deals

View All

Trending Deals

View All