Slickdeals is community-supported.  We may get paid by brands for deals, including promoted items.
popularphoinix | Staff posted Yesterday 11:06 PM
popularphoinix | Staff posted Yesterday 11:06 PM

[S&S] $14.74: 3 × 12-Pack 12-Oz Squirt Grapefruit Soda ($4.91 each) at Amazon

$15

$25

40% off
Amazon
14 Comments 3,240 Views
Get Deal at Amazon
Good Deal
Save
Share
Deal Details
Amazon [amazon.com] has 12-Pack 12-Oz Squirt Grapefruit Soda 3 for $14.74.
Shipping is free with Prime or on $35+ orders.

Price
$10.43 lower (41% savings) than the one-time price of $25.17
$17.84 lower (55% savings) than the previous price of $32.58

Savings
Savings Get any 3 for $16 (check and activate [amazon.com])

Subscribe & Save:
Tier5%15%
Price$14.74$12.22
Add to next delivery [amazon.com] (with free shipping)
fillers [amazon.com]

Customer reviews
4.6⭐ / 3,131 global ratings
1,000+ bought in past month

amazon.com/dp/B000WGDLL2 [amazon.com]

My other deals
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Amazon [amazon.com] has 12-Pack 12-Oz Squirt Grapefruit Soda 3 for $14.74.
Shipping is free with Prime or on $35+ orders.

Price
$10.43 lower (41% savings) than the one-time price of $25.17
$17.84 lower (55% savings) than the previous price of $32.58

Savings
Savings Get any 3 for $16 (check and activate [amazon.com])

Subscribe & Save:
Tier5%15%
Price$14.74$12.22
Add to next delivery [amazon.com] (with free shipping)
fillers [amazon.com]

Customer reviews
4.6⭐ / 3,131 global ratings
1,000+ bought in past month

amazon.com/dp/B000WGDLL2 [amazon.com]

My other deals

Community Voting

Deal Score
+10
Good Deal
Get Deal at Amazon

Price Intelligence

Model: Squirt Soda, Citrus, 12 fl oz - 12 ct

Deal History 

Sale Price
Slickdeal
  • $NaN
$15
  • Today

Current Prices

Sort: Lowest to Highest | Last Updated 8/11/2025, 05:29 AM
Sold By Sale Price
Sam's Club$10.98
Amazon$8.39
Blain Farm & Fleet$9.49

Leave a Comment

Unregistered (You)

14 Comments

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Yesterday 11:25 PM
1 Posts
Joined Sep 2023
Yesterday 11:25 PM
adi_Yesterday 11:25 PM
1 Posts
Pause
3
1
Yesterday 11:49 PM
11,129 Posts
Joined Aug 2008
Yesterday 11:49 PM
SlimeyfaceYesterday 11:49 PM
11,129 Posts
Quote from adi_ :
Pause

|> Play
1
Today 12:30 AM
270 Posts
Joined May 2012
Today 12:30 AM
calibanPKToday 12:30 AM
270 Posts
Oh man I remember drinking these as a kid my mom loved them and always had a case in garage RIP mom ❤️
1
Today 12:48 AM
932 Posts
Joined Sep 2010
Today 12:48 AM
junkbananaToday 12:48 AM
932 Posts
Ruby red or GTFO
1
Today 01:04 AM
342 Posts
Joined Feb 2011
Today 01:04 AM
calvin0416Today 01:04 AM
342 Posts
Quote from calibanPK :
Oh man I remember drinking these as a kid my mom loved them and always had a case in garage RIP mom ❤️
Pour one out for mom. RIP
Today 01:05 AM
1,336 Posts
Joined Oct 2010
Today 01:05 AM
almightysToday 01:05 AM
1,336 Posts
Add tequila for fun
Today 01:18 AM
1,952 Posts
Joined Aug 2015
Today 01:18 AM
RedflyerToday 01:18 AM
1,952 Posts
Quote from almightys :
Add tequila for fun

Tequila goes well with everything. That reminds i still have my costco tequila

Sign up for a Slickdeals account to remove this ad.

Today 01:30 AM
646 Posts
Joined Feb 2015

This comment has been rated as unhelpful by Slickdeals users.

Pro
Today 02:04 AM
97 Posts
Joined Aug 2017
Today 02:04 AM
ItsTime4DealOrNoDeal
Pro
Today 02:04 AM
97 Posts
Quote from junkbanana :
Ruby red or GTFO
I'm assuming Shiner? I just finished one 😋
Today 02:19 AM
52 Posts
Joined Mar 2016
Today 02:19 AM
JorgeH4924Today 02:19 AM
52 Posts
Quote from almightys :
Add tequila for fun
add tequila, lime juice, and jalapenos slices to this, and it's golden.
Today 02:29 AM
4 Posts
Joined May 2024
Today 02:29 AM
wuhToday 02:29 AM
4 Posts
Squirt is not listed in the 3 for $16 for me
Today 02:36 AM
374 Posts
Joined Jan 2010
Today 02:36 AM
lunchboxphilToday 02:36 AM
374 Posts
For the Old Fashions.
Today 02:36 AM
867 Posts
Joined Oct 2013
Today 02:36 AM
SimpuhlToday 02:36 AM
867 Posts
Great for Palomas but this is not a deal at all. 24 pack at Costco like $10 sometimes
2
Today 05:15 AM
104 Posts
Joined Mar 2019
Today 05:15 AM
dmbaseToday 05:15 AM
104 Posts
Quote from Simpuhl :
Great for Palomas but this is not a deal at all. 24 pack at Costco like $10 sometimes
$10÷24=$.42 per can. $14.74÷36=$.41 per can.
Neither is a great deal, but this would be slightly cheaper than Costco.

Leave a Comment

Unregistered (You)

Popular Deals

View All

Trending Deals

View All