$152.10: Bosch GSR12V-300FCB22 12V Max Drill/Driver 5-In-1 Flexiclick System (2) 2.0 Ah Batteries
41% off
Amazon
1 Comments 380 Views
Get Deal at Amazon
Deal Details
Deal Info
  • Price range:
  • Why it stands out:
    This is meaningfully below the average price seen on Amazon.
  • Customer rating:
    4.8⭐ from 1,083 reviews
Details
  • Brand: Bosch
  • Power Source: Battery Powered
  • Voltage: 12 Volts
  • Maximum Rotational Speed: 1750 RPM
  • Amperage: 2 Amps
Features
  • DRILL/DRIVER DESIGN: Delivers outstanding versatility in a compact, high-quality drill/driver
  • KEYLESS CHUCK ATTACHMENT: Provides locked-in drilling for difficult materials
  • LOCKING BIT HOLDER ATTACHMENT: Locks hex bits for high-torque driving
  • BRUSHLESS MOTOR: Delivers longer runtime with 300 in.-lbs. of torque and a max speed of 1,750 rpm
  • RIGHT-ANGLE ATTACHMENT: Designed for tight work spaces; works with other three adapters and rotates to 16 positions without removing from tool
  • OFFSET-ANGLE ATTACHMENT: Offers precise screwdriving very close to edges; rotates to 16 positions without removing from tool
  • MAGNETIC BIT HOLDER: Provides the shortest head length for basic driving without an attachment
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Details
Product Info
Community Notes
About the Poster
Deal Info
  • Price range:
  • Why it stands out:
  • Customer rating:
    4.8⭐ from 1,083 reviews
Details
  • Brand: Bosch
  • Voltage: 12 Volts
  • Amperage: 2 Amps
Features
Community Voting
Deal Score
+1
Good Deal
Get Deal at Amazon
Price Intelligence
Model: BOSCH 12V Max EC Brushless Flexiclick